Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Przyczepka rowerowa dla aktywnej mamy

2021-12-10

Każda mama będąca miłośniczką roweru, która chce zabierać swoje dziecko na częste i długie wycieczki dwukołowym pojazdem, powinna zastanowić się nad zakupem przyczepki rowerowej. Jest to wygodna i posiadająca wiele zalet alternatywa dla tradycyjnego fotelika.

Zalety korzystania z przyczepek do roweru

Bardzo dużym plusem przyczepek rowerowych jest to, że sprawdzają się one nawet na dłuższych wyprawach z dziećmi, ponieważ skutecznie chronią maluchy przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi (silne Słońce czy ulewny deszcz). Dziecko jest też w wygodnej pozycji do tego, by mogło obserwować otaczający je świat. Przyczepka zapewnia także komfort jazdy, bo dziecko może w niej wygodnie zasnąć. Nie ma tutaj problemów tak jak w foteliku, kiedy to głowa śpiącego dziecka zwisa na bok.

Dla aktywnej mamy dużą zaletą będzie także to, że przyczepka rowerowa destabilizuje pojazd w znacznie mniejszym stopniu niż fotelik. Co więcej, w przyczepce dziecko jest bezpieczne, ponieważ nie grozi mu ewentualny upadek z wysokości. Mechanizm przyczepek jest też wyposażony w kulowy zaczep, który zmniejsza ryzyko przewrócenia się przyczepki wraz z rowerem, jeżeli upadnie osoba jadąca na rowerze. Dla wielu rodziców ważne będzie to, że zakupić można taką przyczepkę, w której będzie mogło jechać więcej niż jedno dziecko.

Dlaczego przyczepka rowerowa dla dziecka będzie dobrym wyborem?

Przyczepka rowerowa dla aktywnej mamy to nie tylko wspaniały sposób na wycieczki, ponieważ posiada jeszcze dodatkowy atut. Dzięki niej można zadbać o powrót do formy i piękną sylwetkę - spalając w trakcie jazdy dodatkowe kalorie. Przy spokojnej jeździe - z prędkością do 20 km/h w ciągu godziny można spalić około 300 kcal. Przy zwiększonym tempie jazdy (ponad 20 km/h) w jedną godzinę jazdy z przyczepką rowerową można spalić nawet 500-600 kcal. Dodatkowymi korzyściami będzie rzeźbienie ciała, szczególnie ud i łydek, a także pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic bioder i brzucha.

Na co zwrócić uwagę wybierając przyczepkę rowerową?

Aby wybrać najlepszy model przyczepki, jeszcze przed zakupem należy rozważyć:

  • ile dzieci będzie w niej jeździło,
  • jakie dodatki do przyczepek będą niezbędne (szczególnie dla niemowląt),
  • jakie cechy i udogodnienia ma mieć wybrana przyczepka; do rozważenia są: amortyzacja, osłona przed warunkami atmosferycznymi, regulacja kierownicy, łatwy sposób składania.
pixel