Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Jaką przyczepkę rowerową dla dziecka wybrać na lato?

2021-07-14
Jaką przyczepkę rowerową dla dziecka wybrać na lato?

Coraz więcej rodziców inwestuje w przyczepki rowerowe, dzięki czemu można połączyć jazdę na rowerze z bezpiecznym przewożeniem dziecka. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy mogą świetnie się bawić z dzieckiem podczas wspólnej wyprawy. Nie trzeba czekać, aż dziecko podrośnie i będzie w stanie opanować umiejętność jeżdżenia na rowerze. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest tak wiele modeli przyczepek, że każdy rodzic znajdzie siebie coś odpowiedniego, to samo dotyczy szeregu przydatnych akcesoriów do nich.

Jak wybrać idealną przyczepkę rowerową dla dziecka?

Przyczepki rowerowe na lato to świetna opcja na rodzinne wycieczki, możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem, pokazania mu otaczającego świata z nieco innej perspektywy. Zanim dziecko nauczy się samodzielnie jeździć na rowerze, można je wozić w wygodnej i bezpiecznej przyczepce. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż fotelik zamontowany na bagażniku. Przy wyborze przyczepki należy mieć na uwadze kwestię amortyzacji, bo ma ona wpływ na komfort jazdy.

Godne polecenia są modele z amortyzacją piórkowe ze względu na większą trwałość, ale w przypadku nierównej nawierzchni lepiej sprawdza się amortyzacja sprężynowa. Ważne będzie to, aby możliwe było regulowanie jej, dopasowując do zmieniających potrzeb rosnącego dziecka. Na uwadze trzeba mieć również pozycję siedzenia. Istotne będzie to, aby można było zmieniać dowolnie kąt nachylenia. W pozycji półleżącej czy leżącej podopieczny będzie mógł się zdrzemnąć w trakcie jazdy.

Dobrać należy też odpowiednią wielkość przyczepy. Starsze dziecko będzie oczywiście potrzebować więcej wolnej przestrzeni wewnątrz, ale wraz ze wzrostem gabarytów, pojawiają się większe trudności w prowadzeniu przyczepki. Bardzo ważne są pięciopunktowe pasy z klamrą, solidna rama nośna, awaryjny zaczep w razie wypięcia się przyczepki z głównego mocowania. Wszystko to zwiększy bezpieczeństwo jazdy. Wysoki komfort zapewnia regulowany zagłówek, dodatkowa poduszka, wyściełane pasy.

Z kolei ochronę przed istotnymi czynnikami atmosferycznymi zagwarantuje osłona wiatroszczelna i wodoodporna. Na uwadze należy mieć także kwestię wentylacji, dziecko potrzebuje dostępu świeżego powietrza. Boczne otwory wentylacyjne i dodatkowe wywietrzniki z tyłu będą mile widziane. W niektórych modelach przyczepki jest też bagażnik, dzięki któremu będzie można zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Z dodatkowych akcesoriów polecić można zagłówek Qeridoo, światła odblaskowe, poduszka siedziska przyczepki rowerowej czy oświetlenie LED.

pixel