Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Czy można przewozić dziecko w przyczepce rowerowej?

2021-05-12
Czy można przewozić dziecko w przyczepce rowerowej?

Rodzice uwielbiający spędzać aktywnie czas na rowerze często zastanawiają się nad tym, czy mogą praktykować swoją ulubioną formę spędzania czasu razem z małymi dziećmi. Jak najbardziej tak, wystarczy, że wyposażą się w przyczepki rowerowe, które są nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne dla maluchów. Czy można przewozić dziecko w przyczepce rowerowej bezpiecznie, taki sposób transportu jest w pełni legalny? 

Bezpieczny przewóz dziecka w przyczepce rowerowej

Przewóz dziecka w przyczepce rowerowej jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że rodzic odpowiednio podejdzie do tej kwestii. Chodzi tu przede wszystkim o zapinanie pasów przed każdą podróżą. To dzięki nim nie ma ryzyka, że maluch wypadnie z przyczepki na którymkolwiek etapie podróży.

Dbając o bezpieczeństwo swojej pociechy, rodzice mają obawę, że w czasie jazdy po nierównym terenie do wnętrza przyczepki mogą przedostać się drobne kamyki z drogi, robiąc przy tym dziecku krzywdę. Aby temu zapobiec, zawsze przed podróżą należy zapiąć moskitierę - ochroni ona dziecko skutecznie przed drobinami piasku czy kamieni wydobywającymi się spod kół w czasie jazdy.

Warto mieć świadomość tego, że większość wysokiej klasy przyczepek posiada specjalną konstrukcję, która uniemożliwia jej wywrócenie się nawet jeżeli rodzic jadący z przodu na rowerze się przewróci. Jest to bardzo ważne dodatkowe zabezpieczenie dziecka w czasie jazdy, przemawiające na korzyść stosowania przyczepek rowerowych. Co prawda nie oznacza to, że przyczepka nie może się przewrócić w ogóle, jednak jest to niezwykle ciężkie do wykonania.  

Od kiedy można bezpiecznie przewozić dziecko w przyczepce?

Tak naprawdę w przyczepce rowerowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przewozić można już nawet miesięczne niemowlęta. W taki jednak przypadku, ze względu na to, że takie dziecko jeszcze nie siedzi, niezbędne jest dokupienie specjalnego hamaczka, w którym będzie umieszczone dziecko w czasie przemieszczania się przyczepką rowerową.

Przy tak małych dzieciach, nie tylko dla ich bezpieczeństwa, ale przede wszystkim, komfortu warto zrezygnować z szalonych rowerowych wycieczek, wybierając spokojny styl jazdy i trasy ze sprawdzoną, dobrze utwardzoną nawierzchnią. W przypadku braku specjalnego hamaczka do przyczepek rowerowych nie należy w ten sposób przewozić dziecka, które nie ukończyło 1 roku życia. 

Nasze przyczepki posiadają dodatkowo odbojniki które podczas przewrócenia się przyczepki na bok, zatrzymują ją na nich, co uniemożliwia kontakt dziecka z podłożem. Uchwyt podczas jazdy również składamy w taką pozycje aby chronić głowę dziecka podczas wypadku lub przewrócenia się przyczepki. Dyszel przyczepki zakończony jet ruchomym mocowaniem, które podczas przewrócenia się roweru, powoduje że przyczepka nie leci razem z nim, a zostaje w swojej pozycji.

pixel