Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Akcesoria - co to i po co?

2018-03-22
Akcesoria - co to i po co? Jeżeli ktoś zaczyna interesować się zakupem przyczepki rowerowej, przeważnie sprawdza również asortyment akcesoriów dostępny dla danego producenta. Skupimy się jednak na marce Qeridoo, która pomimo tego iż podstawowo wyposaża wszystkie swoje przyczepki dziecięce w akcesoria dostępne u innych jako dodatkowe, oferuje również szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych. Akcesoria mają na celu poprawić komfort podróżowania dziecka, czy też wygodę rodziców. Czasem jednak ciężko połapać się co producent daje nam w podstawowym zestawie, a za co musimy zapłacić dodatkowo. Także przeznaczenie niektórych akcesoriów pozostaje czasem zagadką. Poniżej postaramy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące akcesoriów Qeridoo.

Zestaw podstawowy:

Gdy już zdecydujemy się na zakup przyczepki dziecięcej Qeridoo, oprócz niej samej otrzymujemy szereg udogodnień. W podstawowym zestawie wraz z przyczepką znajdziemy:

  • Koło obrotowe Buggy z funkcją blokady i możliwością szybkiego jego zdjęcia
  • Regulowaną rączkę, której używamy w trybie wózka 
  • Dyszel rowerowy, używany w trybie przyczepki 
  • Uniwersalny zaczep rowerowy, używany w trybie przyczepki aby podpiąć przyczepkę do roweru 
  • Ochraniacze kół
  • Flagę ostrzegawczą
  • Osłonę 3w1, chroniącą przed zachlapaniem, owadami czy słońcem 

O wszystkie te rzeczy wymienione powyżej nie musimy się martwić, dostajemy je od razu z przyczepką. Jest to wyposażenie podstawowe i musi się ono znaleźć w paczce z przyczepką.

Akcesoria dodatkowe

Co jeśli chcieli byśmy doposażyć naszą przyczepkę rowerową w większą ilość akcesorii? Żaden problem, do wyboru mamy mnóstwo konfiguracji w jakich może występować nasz dziecięcy rydwan. Oto kilka z nich:


Folia przeciwdeszczowa Jak łatwo się domyślić, jest to folia która ma za zadanie chronić naszą pociechę i przyczepkę przed zmoknięciem. Jak już wiemy z tego wpisu, podstawowe poszycie przyczepki samo w sobie jest już dość odporne na wilgoć, jednak dla pełnej ochrony przed ulewami, a także zachlapaniami z błota spod kół roweru, warto mieć takie akcesorium w zanadrzu.


Wkładka uniwersalna Wkładka zmniejszająca siedzisko przeznaczona jest dla dzieci które potrafią już samodzielnie siedzieć, jednak są na tyle małe że pasy nie do końca na nie pasują, mogą się wyślizgnąć. Wkładka stabilizuje pozycję dziecka, zmniejsza obszar na którym siedzi dziecka, a jednocześnie poprawia komfort małego pasażera


Koło Jogger Większe 12-calowe koło Jogger przeznaczone jest dla osób które uwielbiają jogging ze swoją pociechą. Pompowane koło nie obraca się na boki, dzięki czemu przyczepka porusza się znacznie pewniej, a do jej prowadzenia wystarczy biegaczowi jedna ręka. Szczególnie przydatne przy dłuższych dystansach gdzie po kilku-kikunastu kilometrach każde, nawet najdrobniejsze korygowanie toru jazdy może być męczące. Dzięki swoim wymiarom, koło jogger to także świetna alternatywa w teren.


Adapter Fotelika Stosowany w modelu Kidgoo, a od roku 2018 również w modelu Sportrex. Jest to adapter który wpinamy w podstawę ramy przyczepki, zyskując tym samym możliwość doposażenia jej w fotelik samochodowy Qeridoo lub Maxi-Cosi.Pokrowiec siedziska Można go opisać jako dodatkowa wyściółka siedziska w przyczepkach, działa jako kolejna poduszka. Zwiększa komfort dziecka w środku, sprawiając że cała kanapa staje się bardziej miękka.
Zaczep uniwersalny Jeden zaczep dostajemy w podstawowym zestawie z przyczepką. Jeśli jednak chcemy mieć możliwość podpięcia przyczepki do innego roweru, bez uprzedniego zdejmowania zaczepu z roweru z którego korzystaliśmy dotychczas, przyda nam się drugi zaczep.
Pokrowiec do garażowania Jak sama nazwa wskazuje, jest to materiał który chroni naszą przyczepkę dziecięcą przed różnymi zabrudzeniami, takimi jak kurz podczas gdy przyczepka stoi rozłożona w garażu, czy innym mniej sterylnym miejscu.
Wkładka Weber Wkładka do stosowania dla tych najmłodszych, czyli niemowląt. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, ta wkładka jest właśnie dla niego. Więcej o wkładce weber możesz dowiedzieć się tutaj
pixel