Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Wkładka Weber – dla kogo i po co?

2018-02-06
Wkładka Weber – dla kogo i po co?
Zbliża się wiosna, niedawno na świat przyszła twoja mała pociecha, wiesz że wycieczki rowerowe które tak bardzo lubisz nie wchodzą w grę przez co najmniej najbliższy rok. Wiesz już że przyczepka rowerowa to świetna alternatywa dla zwykłej spacerówki, a nieporównywalnie lepsza dla fotelika rowerowego, ale twoje maleństwo musi troszkę podrosnąć. Niby wszystko już poukładane, tylko to czekanie…

A my podpowiadamy: Wcale nie musisz czekać tyle czasu aby znów cieszyć się wyjazdami. Dlaczego? Dlatego że ktoś z niemieckich inżynierów firmy Weber wpadł na genialny pomysł wyprodukowania wkładki dla niemowląt. No dobrze, ale co to właściwie jest ta wkładka Weber? Najlepiej jeśli spojrzysz na zdjęcie obok. Jest to Mały leżaczek dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Rozróżniamy 2 wersje tych wkładek: Wkładka Weber i Regulowana Wkładka Weber Clou. Cel który mają spełniać jest ten sam, czyli zapewnienie wygodnej i przede wszystkim bezpiecznej podróży niemowlęciu, jednak występują duże różnice pomiędzy nimi.

Wkładka Weber

Konstrukcja Wkładki Weber wykonana jest ze spienionego polipropylenu EPP. Materiał ten przypomina nieco
styropian, jednak jest o wiele twardszy i bardziej wytrzymały. Na konstrukcje tą która jest w kształcie niecki położona jest specjalna pianka która zapewnia wygodę dziecka, a wszystko na koniec obite jest przyjemnym w dotyku, miłym, pluszowym materiałem  New Line Comfort , wykonanym w 100% z bawełny. Materiał ten można bezproblemowo zdjąć w celu wyprania go. Oprócz tego wkładka wyposażona jest w regulowane 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym wasze maleństwo będzie bezpiecznie podróżować, bez obaw że ześlizgnie się z siedzenia. Oczywiście wkładka spełnia wiele norm bezpieczeństwa, takich jak: EN 71-1, EN 71 -2, EN 71-3, EN12790 5.8.7.

Regulowana wkładka Weber Clou


Jej konstrukcja to zupełnie inna bajka niż poprzedniej wkładki. Całość przypomina nieco hamaczek. Tutaj zamiast ukształtowanego tworzywa zastosowany został aluminiowy stelaż, wygięty do naturalnej dla dziecka pozycji półleżącej. Nasze maleństwo leży natomiast na trwałym materiale który przypięty jest do tego właśnie stelaża. Sprawia to wrażenie o wile wygodniejszego rozwiązania aniżeli w poprzedniej wkładce. Czy jest tak faktycznie..? Niestety, żaden z użytkowników nie umie jeszcze mówić, tak więc ciężko zapytać o zdanie na ten temat. W tej wkładce również zastosowane zostały pasy bezpieczeństwa, tym razem jednak znów plus dla wkładki Clou, pasy te są 5 punktowe, czyli bardziej złożone. Daje to 100% pewność że nasz pasażer nie wypadnie z wkładki, choćby nie wiem jak bardzo się starał. Oprócz tego, producent postanowił dodać (naszym zdaniem) świetny zagłówek, który podnosi komfort podróżowania dziecka, a także dba o jego bezpieczeństwo. Zagłówek wykonany jest z miękkiego przyjemnego materiału.  

Kiedy powinno się użyć takiej wkładki?

Producent radzi aby używać jej do momentu osiągnięcia przez naszą pociechę 9 miesiąca życia, lub też 9 kg wagi. Dolnej granicy nie ma, ponieważ to tylko od nas zależy, kiedy zaczniemy podróżować z naszą pociechą. Dane są jednak umowne, jako rodzic poznasz na pewno, kiedy przestać jej używać. Wszystko zależy od Ciebie i wygody twojego dziecka.

Tak więc, kupując wkładkę Weber czy też regulowaną wkładkę Weber Clou, możesz śmiało przewozić w przyczepce swojego malucha, pomimo że nie potrafi on jeszcze nawet samodzielnie siedzieć. Biorąc pod uwagę tak popularne w Polsce foteliki rowerowe… No coż… 1:0 dla przyczepki!

Polecane

pixel