Darmowa dostawa
Kontakt z nami | +48 732 740 751 | Informacje o nas
Znajdź nas na Facebook
Darmowa dostawa od 1 400,00 zł

Transport i przechowywanie przyczepki rowerowej

2018-03-22
Transport i przechowywanie przyczepki rowerowej Podczas wyboru pomiędzy przyczepką rowerową a zwykłym wózkiem spacerowym nieodłączną kwestią pozostaje przechowywanie tego sprzętu, szczególnie jeśli nie mieszkamy w domu o powierzchni ponad 200m2 z podwórzem i trzema garażami. Osoby mieszkające w blokach mieszkalnych znają problem walki o każdy metr kwadratowy naszego mieszkania.Inną kwestią jest tez transport przyczepki.
Czasami wybieramy się po prostu za miasto, innym razem jest to
wycieczka o 100, czy 500 km. W tym przypadku trzeba przyczepkę w jakiś sposób spakować do samochodu wraz z innymi bagażami. A jest ich sporo, każdy rodzić doskonale o tym wie. 


Tak więc, niezmiennie od sytuacji potrzebujemy sprzętu który będzie przestronny dla dziecka, a jednocześnie na tyle kompaktowy aby nie zajmował połowy naszego mieszkania swoimi gabarytami. Nie chcemy również wynajmować dużego vana czy wręcz busa aby móc z przyczepką jechać na wycieczkę w dalszą trasę.

Wózek czy przyczepka?

Na to pytanie odpowiadamy szerzej w naszym wpisie o tym samym tytule, którego znajdziecie tutaj. Jak wiemy, wózki w 99% przypadków oferują nam funkcje składania. Bardzo podobny, jeśli nie ten sam system został zastosowany w przypadku przyczepek dziecięcych Qeridoo. Przyczepka pomimo swoich gabarytów podczas użytkowania potrafi zająć naprawdę niewiele miejsca. Fakt, złożony mały wózek spacerowy zajmie zapewne mniej miejsca niż przyczepka dziecięca, jednak musimy wziąć pod uwagę funkcje i możliwości które daje nam każdy z tych sprzętów. Przy możliwościach które oferuje nam przyczepka i miejscu które zapewnia naszemu pasażerowi jej wymiary po złożeniu to naprawdę niewielka cena.  

Każdy model przyczepek dziecięcy Qeridoo posiada system szybkiego składania, które zajmuje około 20 sekund. Przy pomocy specjalnych suwaków w tylnej części przyczepki kładziemy całą konstrukcję która po tej operacji jest płaska. Dodatkowo jednym przyciskiem zdejmujemy każde z kół które chowamy do wnętrza kabiny. Tym sposobem wysokość naszej przyczepki zmniejsza się ponad trzykrotnie. Do przechowania czy przewiezienia zostaje nam o wile mniejszy przedmiot, który łatwo wpasować w kąt pokoju, czy też pomiędzy rowery.

Wymiary przyczepki


Rozmiar każdej z przyczepek rowerowych Qeridoo jest
dopasowany optymalnie tak, aby zapewnić swobodę
dziecku, ale również swobodę w jej prowadzeniu. Dlatego też od 2017 roku zastosowane zostały krótsze, przednie koła obrotowe które znajdują się wręcz pod przyczepka i zapewniają rewelacyjną zwrotność. Również szerokość przejazdu przygotowana jest do sprawnego przemieszczania się w pomieszczeniach. Według europejskiej norm drzwi wejściowe do budynku i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych oraz do mieszkań powinny mieć w świetle ościeżnicy co najmniej szerokość 0,9 m. Żadna z przyczepek dziecięcych Qeridoo nie przekracza tego wymiaru. Nawet przyczepki dwuosobowe mierzą 85 centymetrów szerokości przejazdu, tak więc mieszczą się w standardowych drzwiach. Bez problemu możemy poruszać się wraz z naszym maluchem po mieście, wejść do przychodni, sklepu i innych lokali. Również wyjazd z domu czy wjazd do windy nie powinien stanowić problemu.
pixel